Pyszne kanapki

Każdy dzień rozpoczynamy od wyboru najlepszego, chrupiącego pieczywa, przywożonego specjalnie do p`latte coffee shops

Każdy dzień rozpoczynamy od wyboru najlepszego, chrupiącego pieczywa, przywożonego specjalnie do P`latte coffee shops, by później dobrać do niego najlepszej jakości dodatki w postaci wędlin /szynka wędzona, polędwica sopocka/, mięs /pierś z kurczaka/, warzyw, serów /mozzarella, brie, zółtego/ oraz jajek. A wszystko po to by uzyskać, wspaniałe, pyszne kanapki, o których mówi cały Mordor na Mokotowie.

Wielu naszych Gości twierdzi, iż chrupiące kanapki, robione na miejscu z najwyższej jakości produktów, podawane na ciepło i zimno, są najlepsze w Warszawie.

Jako manager mam nadzieję, że tak jest.

Ale żeby to sprawdzić, powinniście wpaść do nas, spróbować i ocenić.

Czekamy na Was!

Kanapki P`latte coffee roastery

Oferujemy Państwu szeroki wybór kanapek – świeżo przygotowywanych w naszej kawiarni przez naszych utalentowanych pracowników.

Croissant z babcinego ogrodu

to kompozycja świeżo pieczonego croissanta z wędzoną szynką z dodatkiem sera pleśniowego, sałaty karbowanej, pomidora, cebuli i rukoli, a wszystko to okraszone wyśmienitą, gęstą konfiturą wiśniową. Możliwość serwowania na ciepło i zimno.

Z domowego zapiecka

wyjątkowa kanapka, dla tych co lubią domowe klimaty. To bułka /ziemniaczana/, starannie posmarowana masłem, serkiem chrzanowym, wzbogacona sałatą karbowaną, a na wszystko to położony pasztet.

Możemy podać, tą domową kanapkę zarówno na ciepło jak i zimno.

Fikuśna kanapka

to rarytas dla tych, co nie lubią mięsa.

Specjalnie dobrane pieczywo /Creapane® minore jasny – stosowana do produkcji mąka powstaje z ziaren, które przed zmieleniem są wstępnie ogrzewane. Dzięki temu pieczywo to posiada naturalne walory aromatyczne i smakowe, długo zachowuje świeżość. Produkty wypiekane są bez użycia substancji dodatkowych, a swój niepowtarzalny smak uzyskują dzięki kompozycji dodawanych ziaren, bakalii lub oliwek. Warto podkreślić, że każda bułka jest ręcznie formowana i charakterystycznie składana, dzięki czemu produkt uzyskuje niepowtarzalną formę/- rzadkość na polskim rynku, posmarowane masłem i ręcznie robionym serkiem orzechowym. Do tak skomponowanej kanapki dodajemy ugotowanego buraka na który kładziemy ser kozi. To wszystko wzbogacamy rukolą i posypujemy pieczonymi na miejscu płatkami migdałowymi.

Tak przygotowana kanapka gotowa jest do podania. Jeśli ją lekko podgrzejemy, wydobędziemy z sera koziego niepowtarzalny smak.

Kanapka A`la Platta

To kompozycja oparta na Paluchu rustico oraz pokrojonych w kostkę stripsów z kurczaka /wyśmienite kawałki filetu z piersi kurczaka w chrupiącej, złocistej panierce – temu trudno się oprzeć/, sałaty karbowanej, pomidorów, cebuli i ogórka zielonego. Wszystko to zalane jest sosem musztardowo-miodowym. Kanapka a`la Plata stanowi idealne pożywienie w porach: śniadaniowej, obiadowej oraz wczesno popołudniowej. Podajemy ją zarówno na ciepło jak i na zimno.

Bułka wykwintna z wiejskiej zagrody

Dla miłośników grillowanej piersi z kurczaka to rarytas o każdej porze dnia.

Specjalnie dobrana do tej kanapki bułka z ziarnami, okraszona masłem i pesto a wszystko po to, by znaleźć godne miejsce dla grillowanej, fantastycznej, piersi z kurczaka. Jednak kanapka nie byłaby pełna, gdyby zabrakło w niej sera mozzarella, suszonych pomidorów oraz zawsze pasującej rukoli. Wszystko to skropione sosem musztardowo-miodowym.

Proponowany na ciepło sposób serwowania

Bagietka na hiszpańską nutę

to crème de la crème w menu P`latte coffee roastery.

Oparta na rogalu wieloziarnistym kanapka, zawiera serek biały z czosnkiem, oryginalną hiszpańską kiełbasę chorizo, serek mozzarella, suszone pomidory, sałatę karbowaną oraz rukolę. Serwowana, szczególnie na ciepło, zdobyła uznanie naszych Gości.

Hamburger NYC

To wyjątkowa kanapka, dla tych co lubią hamburgerowe klimaty. Bułka pszenna typu Brioche, starannie posmarowana masłem, wzbogacona sałatą karbowaną, na którą położony jest chrupiący w panierce kotlet z piersi kurczaka, a wszystko to wzbogacają pomidory, sałatka szwedzka oraz cebula polane sosem duńskim. Hamburger NYC możemy podać, zarówno na ciepło jak i zimno. Jednak doradzamy kanapkę na ciepło. 

Sandwiche

Sandwich po chłopsku okraszony boczkiem

To kompozycja oparta na paluchu Panini, bułce grillowanej.

A wszystko zaczęło się od masła, które starannie rozłożone na górnej i dolnej części sandwicha, delikatnie przykryte jest przez sałatę karbowaną. Na całością wartości smakowych czuwa bekon pieczony w P`latte coffee roastery. Ten wyjątkowy dodatek, stanowi podbudowę pod ser żółty, kiełbasę krakowska a wszystko to wzbogacone warzywami: pomidorem, cebulą, ogórkiem zielonym i rukolą. Do tej kanapki nie może zabraknąć sosów: pomidorowego, musztardowego czy 1000. wysp.

Sugerowana forma podania na ciepło.

Sandwich miejski okraszony pieczoną szynką.

Kanapka oparta na paluchu Panini, bułce wyjątkowej, bo grillowanej. Podobnie jak w sandwichu chłopskim, w kanapce tej nie może zabraknąć: masła, sałaty karbowanej i to tyle jeśli chodzi o podobieństwa. Sandwich miejski to kompozycja szynki , sera żółtego, pomidorów, cebuli oraz ogórków: zielonego lub kiszonego, w zależności od gustów naszych Gości. Wszystko to polane sosami do wyboru: pomidorowym, musztardowym czy 1000. wysp.

Sandwich vege

To nasza propozycja dla naszych gości, którzy cenią sobie kanapki vegetariańskie. Sandwicz oparty na paluchu Panini, bułce grillowanej, specjalnie przygotowywanej dla P`latte coffee roastery.

Wśród składników nie może zabraknąć masła, które starannie rozłożone jest na górnej i dolnej części sandwicha, świeżej i chrupiącej sałaty karbowanej oraz pomidorów, czerwonej cebuli i rukoli. Szczególnego smaku kanapki, nadaje gotowane jajko okraszone specjalnym sosem duńskim. To wyjątkowy dressing przygotowany bazie kiszonej kapusty, korniszonów, cebuli, majonezu oraz przyprawy curry.

Sugerowana forma podania na zimno.